Anadolu Yakası » 0538 915 2050     Avrupa Yakası » 0530 215 5437
Tıkla Hemen Ara  
Avp » 0530 215 5437   And » 0538 915 2050

Çakmak Rögar Temizliği Kanalizasyon TıkanıklığıÇakmak rögar temizliği için Ümraniye’deyiz. Aslında müşterimiz  logar tıkanıklığı için bizi aramıştı. Ama biz yine de rögar tıkanıklığı için verilen adrese gittik. Rögar kelimesini doğru olarak kullanan bir yer görsem şaşıracağım. Oysa geçmişte bir gazetede dahi “logar” şeklinde yanlış kullanıldığını görünce şaşırmıştım.

Her neyse konumuz dil bilgisi değil rögar temizliği. Müşterimiz oturduğu beş katlı çift daireli binanın yöneticisiydi. İki tarafın atık su çıkışları binanın arka tarafında bir rögar içinde birleşerek kanalizasyon şebekesine gidiyordu. Fakat rögar tıkandığından otoparkın her yerini pis su basmıştı. Binada banyo ve mutfak kullanımını bir süreliğine yasaklayarak rögar içinde birikmiş atık suları boşaltmaya başladık. Rögar eski tip betondan çok küçük bir yapıdaydı ve kanalizasyon sitemiyle arasında kod farkı yoktu. Yani rögarda toplanan atıklar kolaylıkla kanalizasyon şebekesine akamayıp birikiyordu. Üstüne üstlük rögara gelen pimaş plastik boruların çapları çok azdı.

Temiz İş Çakmak Rögar Temizliği Kanalizasyon Tıkanıklığı

Müşterimizi ikna edip anlaştıktan sonra tüm pimaş boruları daha geniş çapta olanlarla değiştirdik. Rögar havuzunu da büyütüp içine büyük PVC plastik bir rögar havuzu yerleştirdik. Kod farkını da ayarlayınca sistemi teste aldık. Sabahtan akşama kadar süren iş sonunda sistemimiz çağlayanlar gibi gürül gürül çalışıyordu. Güle güle kullansınlar.

Kanalizasyon tıkanıklığı sorunlarıyla çok sık karşılaşmamak için biraz da atık su tesisatının kullanıma dikkat etmek gerekir. Bu konuda en etkin yanlışlık klozetlerin kullanımındadır. Klozetlere atılan kağıt temizlik ürünleri sanıldığının aksine suda kolay erimeyip pimaş borularda ve rögarlada birikip tıkanmaya yol açmaktadırlar. Bunun yanında mutfak eviyesine dökülen yemek, çay ve yağ gibi atıklar tesisat borularında yapışıp birikmekte ve yapışkan yapıları ile daha fazla tıkanmaya yol açmaktadır. Bu birikimleri önlemek için mutfak eviyesi içine belli zamanlarda kaynar su dökmek tıkanmayı önleyici etki yapacaktır. Banyo lavabolarında, duşakabibin ve küvetlerde ise tıkanmaya yol açan en büyük etken saç ve sakal kıllarıdır. Bunların açılan su ile birlikte giderden gitmesini beklemek yerine toplayıp temizlemek daha akılcı bir çözüm olacaktır.

İstanbul ve çevresi sıhhi tesisat sorunlarınızı teknik yaklaşımlarla çözüp mutluluk dağıtıyoruz. Gerektiğinde bizi 7/24 arayınız.

Bize kalırsa artık sudan sebeplerle canınızı sıkmayınız! Su Kaçağı Büyücüsü