Anadolu Yakası » 0538 915 2050     Avrupa Yakası » 0530 215 5437
Tıkla Hemen Ara  
Avp » 0530 215 5437   And » 0538 915 2050

Etiler su kaçağı bulma hizmet talebi üzerine saat 11 gibi Beşitaş’ta ki tıkanıklık açma işimizi tamamlayıp vasıtamızla arıza mahalline vardık. Binanın çok yeni olduğunu görünce biraz şaşırdık. Çünkü müşterimiz telefonda alt kat yatak odası duvarında ıslaklık olduğunu, komşusu duvarın durumunu kendilerine gösterdiğinde ikna olup bizi aradıklarını söylemişti.

Etiler Su Kaçağı BulmaBu tür su kaçaklarının genellikle yaşlı binalarda olması sebebiyle biraz şaşırmıştık. Müşterimizle birlikte alt kattaki aşırı ıslaklığı gördükten sonra yukarı çıktık. Dairelerde yatak odası ile mutfak yan yana bulunuyordu. Bu durumda mutfaktaki eviye, gider ve su bataryası bağlantılarından şüphelenmeye başladık. Yaptığımız kontrollerde bu kısımda bizi haklı çıkaracak bir ıslaklık ile karşılaşmadık. Yatak odasına bitişik olması sebebiyle ve ıslanan duvara uzak olmasına rağmen, banyoyu da kontrol etmemiz iyi olacaktı. Banyodaki tüm ihtimaller de temize çıktıktan sonra iş dinleme cihazına düşmüştü. Tesisatların geçtği hatları tespitten sonra bir dinleme yol haritası oluşturup çalışmaya başladık. Çalışmaya mutfak eviyesi yanından başladık. Dinleme yaparak mutfak kapısına kadar geldiğimizde ilk sesleri almaya başladık. Biraz sağ sol yaparak sesin en yüksek olduğu yerde noktasal su kaçağı tespit işini gerçekleştirdik. Tesisattaki basıncı kaldırıp tekrar artırarak yaptığımız testler sonucunda su kaçağının olduğu nokta hassa olarak tespit edilmişti. Sıra tespitimizin ispatına yani gözle görülmesine gelmişti. Fayans üzerinde gerçekleştirilen hassas kırma işleminin hemen başında ıslak mıcırlar çıkmaya başlamıştı. Kırılan yer biraz genişletilerek ve tesisata tekrar basınçlı su uygulanarak herkesin ikna olması sağlandı. Su kaçağı mutfak tarafındaki kombiden banyoya giden sıcak su tesisatın banyoya döndüğü noktadaki dirsekte oluşmuştu.

Etiler su kaçağı bulma işleminde mutlu son

Yandaki resimde de görüldüğü gibi o dirseğin çok yakınındaki bir duvar bir sene kadar önce kaldırılarak tadilat yapılmış. Büyük ihtimal o dirsek tadilat sırasında zarar görmüştü ve hasar zamanla büyümüştü. Dirsek değiştirilerek tesisat onarıldı ve takip eden günlerde arıza takibe alındı. Etiler su kaçağı bulma hizmeti sorunu çözmüştü.
Etiler su kaçağı, Etiler tıkanıklık açma, Etiler kanal temizliği ve Etiler kalorifer peteği temizliği için lütfen arayınız.

Bize kalırsa artık sudan sebeplerle canınızı sıkmayınız! Su Kaçağı Büyücüsü