Petek Temizliği Petek Temizleme

Petek temizliği, kalorifer peteği yıkama işlemi yıllar içinde verimi düşerek daha az ısıtan ve üstelik daha da fazla yakarak yüksek fatura bedelleri ödeten ısınma sisteminizin ısıl verimini eski durumuna getirmeyi amaçlar. En fazla iki yılda bir defa yapılacak kalorifer peteği temizliği ısınma… sisteminize ve cebinize iyi gelecektir.

Petek Temizleme
Önce radyatör peteğinin iç yapısının dışından farklı olduğunu hatırlatalım. Petek cidarları iç taraftan dışı gibi yalıtımlı ve boyalı olmadığından dolayı içeride dolaşan su ile devamlı Petek temizliği, Kalorifer Peteği Yıkama işlemitemas halindedir. Petek içinde dolaşan sıcak suyun pisliği ile radyatör malzemesinin oluşturduğu demir oksit yani pasın birleşip oluşturduğu istenmeyen çökeltiye radyatör çamuru denir. Petek tabanında zamanla biriken bu yağlı çamur, sıcak suyun petek kanalları arasında dolaşımını kısıtlayarak sistemin ısı verimini olumsuz etkiler. Oluşan bu kalorifer çamur sadece ekonomik ısınmayı önlemekle de kalmaz, tesisat yolu ile kombiye ulaşan çamur parçacıkları kombinin iç yapısında, filtrelerde ve vanalarda çeşitli ciddi arızalara da yol açabilir. Petek çamurunun olumsuz etkisi radyatörün her bölgesinin eşit ısınmaması ve eskiye nazaran daha az ısıtması ile anlaşılabilir. Radyatör çamurundan tıkanmış radyatör peteklerinin her bölgesi tam ve eşit olarak ısınmadığından kombi daha fazla açılarak kullanıldığından doğalgaz faturanızda yükselecektir.

Petek temizliği, kalorifer peteği yıkama nasıl yapılır?

Petek çamuru tarafından tıkanmış olduğu düşünülen radyatör, giriş-çıkış vanaları kapatıldıktan sonra tesisattan ayrılarak petek yıkama ve temizleme makinesine bağlanır. Makine tarafından basınçlı sıcak su uygulanan radyatörün içindeki radyatör çamuru uygulanan basınçlı su sirkülasyonu ile dışarı alınarak petek temizlenmiş olur. Eğer kalorifer tesisatının komple temizlenmesi gerekiyorsa petek temizleme makinesi radyatörün çıkarıldığı yerden tesisata bağlanır ve tesisat üzerindeki kombi dahil tüm vanalar, yıkanacak radyatörün vanaları hariç olmak üzere kapatılarak sırasıyla gerçekleştirilir.

Petek temizleme, kalorifer petek çamuru temizliği

Kalorifer tesisatının ve peteklerin en az iki yılda bir yaz aylarında temizlenmesi tavsiye edilir. Doğalgaz ısıtma tesisatınız ve üzerindeki tüm radyatör petekleri Temiz İş Su Tesisat firmamız tarafından en gelişmiş petek temizleme makinesi ile özenli şekilde temizlenir, ilk günkü gibi olurlar. Kombi petek temizliği için Temiz İş Su Tesisat bir telefonla hizmetinizdedir. Detaylı bilgi ve hizmet almak için lütfen arayınız.

Petek temizliği sonucunda daha az öder, daha fazla ısınırsınız.

Ataşehir Petek TemizlemeBeykoz Petek TemizlemeKadıköy Petek TemizlemeKartal Petek TemizlemeMaltepe Petek TemizlemePendik Petek Temizleme.

Sancaktepe Petek TemizlemeŞile Petek TemizlemeÜmraniye Petek TemizlemeÜsküdar Petek Temizleme, Gebze Petek Temizleme, Tuzla Petek Temizleme.

Bakırköy Temizleme, Beşiktaş Temizleme, Şişli Temizleme, Beyoğlu Temizleme, Darıca Petek Temizliği, Yakacık Petek Temizliği, Adalar Petek Temizliği.

Bize kalırsa artık sudan sebeplerle canınızı sıkmayınız! Su Kaçağı Büyücüsü