Atlas Su Tesisatçısı » Atlas Su Tesisatçısı » 0532 704 0065
Atlas Su Tesisatçısı Tıkla Hemen Ara » 0532 704 0065

Su kaçağı tespiti Cihazla su kaçağı bulma

Su kaçağı tespiti konusunda en gelişmiş elektronik dinleme cihazlarını kullanarak su kaçak bulma çalışmaları yapan firmamız kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktadır. Noktasal su kaçak tespiti sırasında gereksiz işlem yapılmadığından maliyetler yükselmez ve su kaçak tamiri çok hızlı olarak gerçekleşir. Su kaçakları ile ilgili probleminiz olduğunda güvenilir su tesisatçısı ihtiyacınız için bize ulaştığınızda en hızlı ve en güvenilir teknik servis hizmetini alacağınızdan emin olunuz.

Su kaçağı tespiti Cihazla su kaçağı bulma

Noktasal su kaçağı tespiti – Cihazla su kaçağı tespiti

Su kaçakları oluşumuna ve sonuçlarına göre çok farklılıklar gösterirler. Bazı kaçakların oluştuğu nokta gözle görülür olduğundan sorunun çözümü kolay olur. Bazı durumlarda ise kaçak noktasından çıkan su miktarı o kadar az miktardadır ki gözle görülmezler ve zararlı etkileri haftalar sonra ortaya çıkar. Hatta bazen sizin tesisatta olan su kaçağından sizden önce alt komşunuzun haberi olur. Üstelik sizin banyonuzda olan su kaçağından çıkan su zemin içinde yürüyerek yer değiştirdiğinden alt katın çocuk odasından da çıkabilirdi. Görüldüğü gibi bu son senaryo, su kaçağı tespiti işlemlerini çok zorlaştıran bir oluşumdur. Bu durumda gerekli modern cihazlar olmadan su kaçağı bulma çok zorlaşır. Herkes yorum yapmaya başlar, yanlış yerler kırılıp dökülür, ortalık berbat olur, maliyetler artarak saatler boş yere geçer ve “tamam herhalde buradan denip” işlem sonlandırılır. Fakat değişen bir şey olmadığı günler sonra gelen kötü haberle anlaşılır!

Su kaçağını fark ettiğinizde su giriş ana vanasını hemen kapatınız.

Kırıp dökmeden su kaçağı bulma

Günümüzde su kaçağı tespiti modern cihazlar sayesinde kabus olmaktan çıktı. Şu anda en çok kullanılan, bizim de kullandığımız yöntemde kaçağın oluştuğu noktadaki su kaçağı sesi dinlenerek su kaçağına ulaşılır. Yani dinleme aramaları süresince kaçak su sesinin seviyesi en çok nerede yükseliyorsa kaçak noktası orasıdır. Fakat bazı durumlarda kaçak noktasında oluşan ses ya yok denecek kadar az veya hiç yoktur. Bu durumda ses olmadan dinleme cihazlarımız bir işe yaramayacağından, tesisatın kaçak noktasını ses çıkarttırmaya zorlamaktır. Bunun için dahili tesisat su şebekesinden ayrılır ve basınç pompasına bağlanarak dahili şebekenin basıncı yükseltilir ve dinleme cihazının duyacağı kadar ses çıkması sağlanır. Sonuçta en kötü senaryoda bile oldukça kısa sürede ve noktasal olarak su kaçağı tespiti yapılmış olur. Su kaçağı da bu teknikle kesin olarak tamir  edilip sonlandırılır.

Basınç regülatörü su kaçağını ve su basmasını önleyici etkiye sahiptir

Cihazla su kaçağı tespiti – Noktasal su kaçağı bulma

Atlas Tesisat sadece cihazla su kaçağı tespiti konusunda değil kameralı tıkanıklık açma ve makineyle petek temizliği konularında da garantili servis hizmeti vermektedir. Sorunsuz bir hizmet için lütfen arayınız.